KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12994477
nr 1299 4477
Olavi Laine
(1922-1983), Finland
Oljemålning, Olavi Laine (f. 1922), "Eze-Village". Signerad, numrerad 1959. Olja på duk, 53x71 cm
Olavi Laine, finländsk bildkonstnär född 1922, död 1983.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 6 januari 2020
kl 18:33:15
6/1 14:53:36
1.000 kr
6/1 18:27:09